Oszczędzanie czasu podczas pobytu w domu

0
2056
czas

Każdemu z nas marzy się po ciężkim dniu w pracy czy w szkole chwila tylko dla siebie. W grę wchodzi na przykład relaks na kanapie, obejrzenie ulubionego filmu, przeczytanie książki, która od dawna czeka na nas na półce. Jednak kiedy tylko usiądziemy na kanapę obowiązki zaczynają wzywać. Brudne naczynia domagają się zmycia, kosz na pranie aż pęka od nadmiaru ubrań, nasz pupil woła, aby wyjść z nim na spacer, a mąż woła o obiad. Wstajemy zatem z kanapy i ruszamy do działania. Ogarniamy cały dom oraz wykonujemy wszystkie niezbędne prace. Kiedy jednak patrzymy na zegarek zostaje nam tylko położyć się i iść spać, aby wstać następnego dnia rano do pracy. W jaki sposób temu zaradzić? Jak zorganizować swoje życie tak, aby starczyło w nim czasu na odpoczynek i relaks.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/oszczedzanie-czasu-w-dom/

Wyrób sobie odpowiednie nawyki

Bardzo pomocnym sposobem na zorganizowanie sobie całego dnia lub na przykład sprzątania są harmonogramy. O co w nich chodzi i co zawierają. Harmonogram jest to prosta lista obowiązków, które powinny zostać przez ciebie wykonane na przykład codziennie, co kilka dni, razy w miesiącu czy nawet dłużej. W taki sposób możesz rozplanować sobie dzień, a także rozłożyć sobie sprzątanie na tak zwane serię. Tym sposobem nie będziesz musiała cały weekend latać z odkurzaczem oraz mopem do podłogi. Pozwoli on na zachowanie porządku w Twoim domu, a jedyne co będzie trzeba zrobić w weekend to tylko lekko ogarnąć.

Klucz do oszczędzanie czasu – planowanie

Kiedy wychodzimy na zakupy potrafimy spędzić na nich nawet kilka godzin. Wychodzenie na zakupy może być już męczące. Co dopiero zastanawiali się w sklepie co wybrać, stać w półkilometrowej kolejce do kasy. Powrót do domu zakupami może być również męczący na samą myśl, że trzeba będzie to wszystko teraz rozpakować, a następnie ugotować obiad.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie czasu podczas zakupów będzie zapisywanie na bieżąco na kartce, która będzie powieszona na lodówce: Co należy kupić, co się skończyło lub co niedługo się kończy. W ten sposób kiedy będziemy mieli chęć wyjścia na zakupy, bierzemy ze sobą torbę oraz listę z lodówki. Pamiętaj, aby również przeglądać gazetki promocyjne, ponieważ dzięki nim możemy zakupić coś interesującego w bardzo rozsądnej cenie.

Zobacz też: http://www.swiat-domu.pl/gdzie-latwiej-jest-o-porzadek/