Okna drewniano-aluminiowe – wytrzymałe i energooszczędne

0
2190

Marzysz o domu, który nie tylko będzie piękny, ale ciepły? W takim przypadku warto pamiętać o doborze odpowiednich materiałów oraz stolarki. Skupmy się tutaj na oknach, jako że to one są w stanie znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Gdy poszukujesz sprawdzonej konstrukcji, warto postawić na okna drewniano-aluminiowe!

W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się okna PCV. Są ciepłe i szczelne, niemniej jednak nie stanowią one optymalnego wyboru wtedy, gdy zależy nam na maksymalnym obniżeniu kosztów ogrzewania. 

W budynkach energooszczędnych, czyli w takich, w których dąży się do jak najniższego zużycia energii cieplnej, najczęściej wykorzystuje się okna drewniano-aluminiowe. Dlaczego warto je wybrać?

Okna drewniano-aluminiowe to zaawansowana konstrukcja, która łączy dwa trwałe i wytrzymałe materiały – drewno i aluminium. Drewno w tej konstrukcji montowane jest od środka, natomiast z zewnątrz znajduje się aluminium. Dzięki temu okna te są nie tylko bardzo eleganckie, ale również wyjątkowo ciepłe i odporne na czynniki atmosferyczne.

Jednym z głównych minusów okien drewnianych jest konieczność ich regularnego zabezpieczania przed czynnikami zewnętrznymi. W przeciwnym przypadku drewno zacznie niszczeć i wypaczać się. W przypadku okien drewniano-aluminiowych nie ma takiej potrzeby – nierdzewne aluminium z zewnątrz skutecznie chroni konstrukcję okna przed opadami, promieniowaniem UV i zmianami temperatury.

Dzięki swojej warstwowej konstrukcji i grubym ramom okna drewniano-aluminiowe są w stanie zapewnić poziom izolacji termicznej na bardzo dobrym poziomie. Współczynnik przenikania ciepła dla całego okna Uw może być wtedy nawet niższy niż 0,7 W/m2k, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Zatem jeśli poszukujesz okien, które będą jednocześnie bardzo wytrzymałe, piękne, a przy tym energooszczędne, warto wziąć pod uwagę okna drewniano-aluminiowe, które obecnie możemy zakupić w wielu różnych warrantach. Z ofertami producentów stolarki tego rodzaju można zapoznać się już teraz przez internet.