Ochrona działki 24 godziny na dobę

0
3951
Ochrona działki 24 godziny na dobę

Już w czasach zamierzchłych budowano olbrzymie mury i kopano głębokie fosy, które miały nas chronić przed intruzami. Chodź dziś technologia pozwala na subtelniejsze metody, to wciąż podstawową forma ochrony są wysokie płoty czy ogrodzenia.

Kamera z obrazem na żywo, działająca 24 godziny na dobę?

Chcemy wiedzieć o obecności niepożądanych gości, dlatego wciąż rośnie popularność monitoringu. Oczekujemy, nie tylko możliwości sprawdzenia co się działo kilka godzin temu, ale głównie zależy nam na sprawdzeniu, co w tej chwili się dzieje w ogrodzie. Idealnie sprawdzą się tu kamery z obrazem na żywo.

System monitoringu domu lub działki z funkcją podglądu na żywo całego ogrodu dostępny na naszym telefonie, bądź innym urządzeniu mobilnym, jest ciekawym rozwiązaniem. Dodatkowo wyposażony w system diod emitujących podczerwień uchroni nasz ogród także w nocy.

W sprzedaży dostępne są również kamery:

  • mające zdalną możliwość konfiguracji
  • które mogą pracować w dwóch trybach. Obraz rejestrowany jest w trybie ciągłym lub w detekcji ruchu – kamera włącza się, kiedy zostanie wykryty ruch.
  • posiadające różne kąty widzenia
  • wbudowane mają dwustronną komunikację audio. Kamera wyposażona jest w głośnik i mikrofon.
  • z funkcją nadpisywania nagrań, tzn. pozwala ona na ciągła rejestrację – w momencie zapełnienia karty pamięci, najstarsze nagrania są zastępowane nowymi.
  • pozwalające na zdalne wykonanie zdjęcia.
  • wbudowane w urządzenia codziennego użytku.

Przy wyborze kamery do ogrodu należy zwrócić uwagę, aby była ona odporna na trudne warunki atmosferyczne. Według statystyk policyjnych najczęściej do kradzieży w ogrodzie dochodzi nocą i przy pełni księżyca. Działanie ogrodowych przestępców jest prymitywne. Wyciągają z ziemi świeżo posadzone krzewy i drzewka. Kamera z wbudowanym oświetlaczem podczerwieni umożliwia widzenie także w ciemności. Przy czym światło to nie jest widoczne dla ludzkiego oka. Dzięki temu będziemy mieli możliwość sprawdzenia co się dzieję na działce nawet w nocy.

Czy monitoring ogrodu jest niezbędny?

Monitoring ogrodu 24 godziny na dobę ma za zadanie przede wszystkim zapewnić nam bezpieczeństwo i ochraniać mienie. Są okolice, gdzie giną nawet bramy i siatki z ogrodzenia, wyrywane są całe rzędy iglaków. Złodzieje obserwują swoje ofiary, kradną, a po jakimś czasie wracają po nowe łupy. Bardziej narażone na odwiedziny ogrodowego przestępcy są działki położone na odludziu. Jeżeli nasza posesja jest duża i znajdują się na niej gęstwiny, to możemy być pewni, że prędzej czy później złodziej uzna nasz ogród za idealny cel. Będzie miał się gdzie ukryć, przechodząc między poszczególnymi roślinami. Błędne jest również założenie, że zainteresowanie budzą wyłącznie egzotyczne okazy. To, co przyciąga uwagę intruzów to m.in. świeżo posadzone tuje, atrakcyjne rośliny jednoroczne oraz krzewy i drzewka owocowe.