Nowe technologie od Karcher pomogą utrzymać dom w czystości

0
2678
Karcher

Utrzymanie dużego domu w czystości potrafi doprowadzić do pasji. Większa powierzchnia niż w mieszkaniu przekłada się niestety również na więcej pracy. Problem ten można rozwiązać w zaskakująco skuteczny sposób.

Szorowanie garażu?

Czyszczenie garażu to żadna przyjemność, zwłaszcza, ze regularnie nanosi się tam nowe warstwy pyłu. W końcu samochód nie wyciera kół przed bramą, prawda? Zamiatanie jest męczące, zwłaszcza jeśli trzymasz w garażu różne sprzęty. Lepiej sprawdza się odkurzacz, ale… większość modeli jest po prostu niedostosowana do używania w innych warunkach, niż wewnątrz mieszkania.

Pat? Nie do końca. Istnieją odkurzacze uniwersalne, do stosowania na zróżnicowanych powierzchniach i dysponujące wyjątkowo pojemnymi komorami na worek. Tego typu sprzęty znacząco różnią się od swych „domowych” odpowiedników i sprawdzają się nie tylko w domu i garażu, ale też w piwnicach (często przecież naprawdę długo nie sprzątanych), czy na tarasie.

Radzą sobie na powierzchni,która jest zawilgocona (np. przez naniesione błoto), potrafią poradzić sobie z mokrymi liśćmi zalegającymi wspomniany już taras. I co najważniejsze, producenci odkurzaczy uniwersalnych (głównie Karcher), zadbali, by nie zatkały się one przy tym tak łatwo, jak ich tradycyjne odpowiedniki.

Okna umyte od ręki

Czyszczenie okien jest czynnością czasochłonną nawet w przypadku mieszkania. Cóż dopiero w przypadku domu, który ma okien po prostu znacznie więcej! Czas ten jak się okazuje można jednak skrócić wielokrotnie, korzystając ze specjalnie zmodyfikowanych myjek.

Za rozwiązanie problemu wzięła się firma Karcher, która stworzyła myjki znacznie efektywniej rozprowadzające środki czyszczące na powierzchni szyby, a następnie dokładniej je ścierające. Dzięki wykorzystanej technologii umycie okna odbywa się wielokrotnie szybciej, niż w przypadku tradycyjnych ręcznych myjek – mówi Artur Piórkowski z MatrixMedia.pl.

Oporny brud nie ma szans

Co jednak, gdy jakiś brud ukazuje się wyjątkowo uparty? Również na to znalazł się sposób. Wśród sprzętów AGD pojawiły się poręczne parownice, które za pomocą tłoczonej pod wysokim ciśnieniem pary wodnej. Mistrzostwo w tej dziedzinie osiągnięto w przypadku parownic Karcher, które w niesamowicie krótkim czasie czyszczą praktycznie każda powierzchnię. I co najważniejsze – bez korzystania z silnych środków chemicznych!