Miski wiszące bezrantowe

0
2972

Styl wnętrz wciąż ewoluuje i trudno nadążyć za obecnymi trendami wystroju wnętrz. Największą uwagę poświęcamy salonom i kuchniom, ponieważ to najbardziej reprezentatywne części domu. Lubimy też starannie projektować sypialnie, ponieważ chcemy wieczorem relaksować się otoczeni pięknym wystrojem. Przez skupianie się na pozostałych pomieszczeniach, często nie wystarcza nam zapału i środków na modne urządzenie łazienki. Jest ona równie ważna co pozostałe części domu, więc powinniśmy poświęcić jej dłuższą chwilę.

Obecnie w wystroju łazienek królują dwa style – minimalizm i vintage. W przypadku tego pierwszego usunięte zostają wszelkie niepotrzebne ozdobniki, a elementy są proste i nie rzucają się w oczy. Charakterystyczne dla tego stylu są miski wiszące bezrantowe, prysznice typu walk-through i nablatowe umywalki w kształcie misy. Dominującymi kolorami są biały i szary. Czasami łączy się też czerń z bielą. Użycie minimalistycznego wyposażenia pozwala na wizualne powiększenie łazienki. W rzeczywistości wykorzystanie elementów takich jak bezrantowa miska wisząca, realnie zwiększa przestrzeń użytkową i umożliwia swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Wiele inspiracji dla tego stylu można znaleźć na stronie internetowej swissliniger.pl. Vintage wykorzystuje meble stylizowane na styl retro lub prawdziwe antyki. Boazeria powinna być bogato zdobiona. Często rezygnuje się z prysznica, by wstawić do łazienki pięknie rzeźbioną wannę.

Kolorami stylu vintage są głównie błękit i biel, które nadają pomieszczeniu nieco śródziemnomorskiego klimatu. Poza głównymi trendami coraz częściej spotkać można się z łazienkami z wystrojem nawiązującym do natury. Fototapety przedstawiające tajemniczy las i doniczki z żywymi roślinami nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jeżeli czujesz, że przedstawione propozycje do Ciebie nie przemawiają, warto porozglądać się za inspiracjami. Najłatwiejszym sposobem jest rozejrzenie się w internecie, na stronach takich jak swissliniger.pl lub kupić jedno z czasopism poświęconych wnętrzom. Najlepiej, jednak zaprojektować łazienkę, która podobać się będzie przede wszystkim Tobie.