Łazienka w stylu glamour — na jakie płytki warto zwrócić uwagę?

0
622
Łazienka w stylu glamour

Styl glamour od dłuższego czasu jest prawdziwym hitem. Coraz więcej osób decyduje się na wystrój z nutą luksusu nie tylko w salonie czy też sypialni, ale także w łazience. W stworzeniu udanej aranżacji, która zapewni relaks na najwyższym poziomie, może pomóc wybranie odpowiednich kafelek o ekskluzywnym wyglądzie. Sprawdź, jakie płytki idealnie pasują do łazienki urządzonej w stylu glamour.

Szachownica

Motyw szachownicy to często jedno z pierwszych skojarzeń z podłogą w pomieszczeniach w stylu glamour. Czarno-białe płytki ze strony https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/ to propozycja przede wszystkim do łazienek glamour z nutą retro. Z pewnością będą świetnie wyglądać w połączeniu ze wanną na ozdobnych nóżkach i stylizowanymi meblami. W aranżacji z podłogą z szachownicą warto postawić na biel i czerń również w przypadku elementów wyposażenia i dekoracji. Ponadto ciekawym pomysłem mogą być płytki z innymi geometrycznymi motywami, w których zestawione zostaną ze sobą biel i czerń.

Złoto

Styl glamour lubi luksus, którego nieodłącznym elementem jest złoto. Kolor kojarzony z bogactwem może pojawić się również na ścianach bądź na podłodze. Choć w łazienkach glamour mile widziana jest odrobina przepychu, to warto jednak zachować odrobinę umiaru w kwestii złotych płytek. Można przykładowo zdecydować się na wyłożenie tylko jednej ściany kafelkami w złotym odcieniu. Jest to świetny sposób na uniknięcie efektu nadmiernego przepychu, zwłaszcza jeśli złoto pojawia się również np. na ramie lustra, uchwytach mebli czy też wieszakach.

Marmur

W świecie aranżacji wnętrz nie tylko złoto jest synonimem luksusu. Ekskluzywny wygląd może zapewnić również marmur. Naturalny surowiec jest naprawdę solidnym materiałem na podłogę bądź ściany, ale jednocześnie wymaga odpowiedniej pielęgnacji i niestety ma dość wysoką cenę. Producenci płytek dostępnych w sklepie online elazienki.pl wpadli na genialny pomysł i stworzyli kafelki, które są doskonałą imitacją marmuru. W ten sposób drogocenny surowiec może być elementem aranżacji glamour również w przypadku nieco mniejszego budżetu.

Ornament

W stylu glamour nie może zabraknąć gustownych dekoracji, które jednak powinny mieć elegancki charakter. Takie kryteria z całą pewnością spełniają misterne ornamenty, które często można spotkać na płytkach łazienkowych. Ściany bądź ich fragmenty wyłożone kafelkami z koronkowym wzorem wyglądają efektownie, ale jednocześnie nie wprowadzają do pomieszczenia nadmiernego przepychu. Można też śmiało sięgnąć po motyw arabesek i innych roślinnych ornamentów.

Mozaika

Obrazy bądź ornamenty stworzone z niewielkich rozmiarów kafelek również mogą okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku projektu łazienki w stylu glamour. Wyglądają bowiem elegancko i efektownie, a na dodatek często przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Można też postawić na mozaikę z płytek, które nie tworzą żadnego konkretnego obrazu, ale mają różne, pasujące do siebie stylistycznie wzory bądź odcienie.