Lampy sufitowe, które rozświetlą mroczny przedpokój

0
3061

Nie każdy może być szczęśliwym posiadaczem domku jednorodzinnego z ogrodem. Wiele osób cieszy się na myśl z zajmowania niewielkiej kawalerki. Niestety, decydując się na zakup mieszkania z budownictwa wielorodzinnego, musimy mieć świadomość pewnych mankamentów. Jednym z nich jest brak światła dziennego w pomieszczeniach takich jak łazienka czy przedpokój. Na szczęście inwestując w dobrej klasy lampy sufitowe, można skutecznie rozświetlić panujący mrok, tworząc tym samym efektowną aranżację.

Rozświetlające lampy do przedpokoju

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że prawidłowo oświetlony korytarz stanowi kwintesencję komfortu, wygody i bezpiecznego poruszania się. Zwłaszcza, że z racji swojej specyficznej funkcji (będącej ciągiem komunikacyjnym), krzyżuje drogi wszystkich domowników. I choć najlepiej sprawdziłoby się światło dzienne, to jednak w mieszkaniach w bloku jest to niemożliwe. Wtenczas pomocne okazują się lampy sufitowe, które nie tylko rozjaśnią przestrzeń, ale również okażą się przyjemną zapowiedzią wystroju w pozostałych pomieszczeniach.

Czym się kierować?

W poszukiwaniu lamp sufitowych, w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na optymalne dopasowanie ich pod kątem wielkości, kształtu i wysokości przedpokoju. Mając do dyspozycji pomieszczenie o średnim metrażu i standardowych rozmiarach, warto zdecydować się na symetrycznie zamontowane oprawy oświetleniowe. W takich przypadkach skuteczne okażą się zawieszone w centralnej części lampy sufitowe. Im dłuższy, większy i wyższy jest przedpokój, tym opraw musi być więcej. Pamiętać należy o zachowaniu symetrii, która doskonale wpisuje się w nowoczesny wystrój wnętrz. Mając do dyspozycji przedpokój o nietypowych rozmiarach, sytuacja również prezentuje się nadzwyczaj prosto. W takim wypadku polecanym rozwiązaniem jest montaż opraw świetlnych tak, aby jedna ze ścian lub fragmentów pomieszczenia była oświetlona intensywniej.
Jednak lampy sufitowe muszą być dopasowane nie tylko warunków technicznych, jakie oferuje dany lokal, ale również domowników. Ludzie różnią się przecież wzrostem. Wysokie osoby, każdego dnia zahaczając o lampę sufitową, z pewnością nie będą zadowolone z tego faktu. Dlatego montaż opraw na długich linkach w stosunkowo niewysokich pomieszczeniach, nie okazuje się być najlepszym posunięciem. O wiele lepszym rozwiązaniem są krótkie linki lub lampy wyposażone w możliwość regulacji.

O kloszach w kilku słowach

Istotą każdej lampy sufitowej jest jej klosz. Od tego, jak będzie się prezentował, w dużej mierze zależy ilość światła. Zamknięte od dołu, a otwarte w górnej części oświetlają sufit i ściany. Zamknięte od góry, a otwarte od dołu oświetlają pomieszczenie. Mleczny klosz subtelnie oświetli korytarz, podczas gdy transparentny zrobi to w prawdziwie zdecydowanym stylu.