Karnisz metalowy – lepszy podwójny czy pojedynczy?

0
1350
Karnisz metalowy – lepszy podwójny czy pojedynczy

Karnisze metalowe można zakupić w dwóch wariantach do wyboru – jako karnisze pojedyncze oraz podwójne. Na co warto się zdecydować do swojego domu?

Dzięki właściwie dobranym karniszom można nadać oknom bardziej elegancki wygląd, a także wygodnie korzystać z zasłon i firanek. Dzisiaj najbardziej popularne to karnisze metalowe, które można znaleźć w sklepach w różnych wzorach do wyboru.

Karnisze metalowe można podzielić na dwie kategorie, a dokładnie na:

  • karnisze pojedyncze – mają jedna rurę do powieszenia dekoracji okiennych
  • karnisze podwójne – posiadają dwie równoległe rury na dekoracje

Zarówno karnisze o pojedynczej, jak i podwójnej konstrukcji mają swoje zalety oraz wady. Czy lepiej zdecydować się na karnisze pojedyncze, a może na te podwójne?

Karnisze pojedyncze – najlepsze na firanki albo zasłony

Pojedyncze karnisze metalowe sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy zamierzamy powiesić na nich albo firanki, albo też zasłony. Jedna rura karnisza może także posłużyć do podwieszenia zarówno firanek, jak i zasłon, ale wtedy będą one tworzyły jedną linię, dlatego może nie wyglądać to estetycznie.

Warto też pamiętać o tym, że pojedyncze karnisze nie są polecane wtedy, gdy chcemy zasłaniać okno zasłonami. Wtedy lepiej zdecydować się na modele o dwóch rurach.

Karnisze podwójne – więcej możliwości upinania

Druga propozycja to karnisze metalowe podwójne. Są to karnisze bardziej uniwersalne i dające więcej możliwości upinania zasłon oraz firan. To najbardziej popularne karnisze, które umieszczane są w różnych pokojach – w salonie, w sypialni czy też w kuchni.

Konstrukcja karniszy podwójnych to dwie równolegle umieszczone względem siebie belki metalowe. Ta przednia w kierunku pokoju służy do podwieszenia zasłon, natomiast ta głębsza do firanek. Dzięki temu karnisze te pozwalają na niezależne przesuwanie zasłon od firanek – można wtedy łatwo zasłonić okno. Dodatkowo, takie karnisze prezentują się bardziej elegancko – tworzą przy oknie przestrzenny efekt.

Gdzie można kupić dobre karnisze pojedyncze i podwójne?

Zatem zarówno pojedyncze, jak i podróżne karnisze posiadają swoje zalety i wady. Gdy szukamy modelu uniwersalnego, lepiej sprawdzi się ten podwójny. Karnisze pojedyncze są lepsze tam, gdzie planujemy upiąć tylko firanki albo tylko zasłony.

Efektowne i funkcjonalne karnisze metalowe można dostać dzisiaj w różnych sklepach. Wiele modeli dostępnych jest także w sklepach internetowych. To zdecydowanie najwygodniejsze miejsce do ich zakupu. Gotowe karnisze będą przesłane za pośrednictwem firmy kurierskiej.