Jakie wybierać stoły z krzesłami?

0
2681

Nie ulega wątpliwości, że nasze życie toczy się wokół jedzenia. Gdy zjemy śniadanie, za chwilę myślimy o porannej kawie, a później o słodkiej przekąsce. Wystarczy wizyta sąsiadki, a już przygotowujemy herbatkę i kroimy ciasto. Jest to tylko skrót typowego dnia, ale w święta zapewne większość z nas nie odchodzi od stołu, a właściwie to nie wstaje z przystawionego do niego krzesła. Dlatego też możemy śmiało stwierdzić, że stoły z krzesłami to podstawowe wyposażenie każdej kuchni i jadalni. Oczywiście funkcje stołu to nie tylko jedzenie obiadów i picie kawy, ale jest to także miejsce rodzinnych spotkań, czy prowadzenia wspólnych rozmów. Starsze pokolenia bardzo dobrze wiedzą, że stół zawsze otaczało się szacunkiem, bo przecież to na jego blacie kroiło się chleb, wcześniej pocałowany i pobłogosławiony, bardzo często jedyny posiłek rodzinny. Dzisiaj większość osób nie dba o takie tradycje, niemniej możemy udekorować ten niezwykle ważny mebel pięknym obrusem, czy kładąc na nim wazon z pachnącymi kwiatami.

Zestawy z litego drewna

Zdecydowanie najlepiej wybierać stoły z krzesłami, które zrobione są z litego drewna (przykład takich zestawów znajdziesz na: https://stolpluskrzesla.pl). Dobrze wybrany stół i krzesła posłużą nam przez długie lata. W przypadku stołu należy zwrócić uwagę na jego kształt i formę, które zależne są od jego przeznaczenia, gdyż innego stołu będziemy potrzebowali do niewielkiej kuchni, a zupełnie innego do przestronnej jadalni. Kupowanie drewnianego stołu do maleńkiej kuchni to dość duże wyzwanie. Nie jest żadną sztuką wstawienie stołu, który będzie blokował otwarcie lodówki, czy szafek, obok którego musimy przechodzić wciągając brzuch. Nawet jeżeli kuchnia jest bardzo mała, musimy mieć zapewniony wygodny dostęp do kuchenki, czy do innych sprzętów. W takich wypadkach najlepszym rozwiązaniem jest mały, prostokątny stolik, a także niewielkie taborety, które bez problemu pod niego wsuniemy. Stół okrągły to doskonałe rozwiązanie do dość dużej kuchni, w której mamy sporo miejsca i nie musimy umieszczać stołu przy samej ścianie. Dobrze jest także wybrać stoły rozkładane, które przydadzą się w momencie niezapowiedzianych odwiedzin sąsiadów, czy na rodzinnych imprezach, podczas których mamy wielu gości. Jeśli wybraliśmy już odpowiedni dla nas stół, należy dobrać do niego pasujące krzesła.

Komplety

Oczywiście najlepiej jest kupować odrazu stół z krzesłami w komplecie, co da nam pewność, że będą one idealnie ze sobą współgrały. Niemniej nie zawsze mamy taką możliwość. Trudności przy osobnym kupowaniu stołu i krzeseł to przede wszystkim dobór odpowiedniej kolorystyki, jak również stylu wykonania. Wybór jest znacznie łatwiejszy, jeżeli stół ma dość naturalny kolor, bowiem na rynku dostępnych jest wiele krzeseł bukowych, sosnowych, czy dębowych. Niemniej jednak, jeżeli wybraliśmy drewno barwione, szanse na zakupienie krzeseł w identycznym kolorze są niewielkie. Dlatego też musimy zaakceptować różnice w odcieniu, albo wręcz przeciwnie zastosować bardzo duży kontrast, czyli na przykład czarne krzesła z białym stołem. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także krzesła rattanowe, które pasują niemalże do każdego wnętrza i przede wszystkim do stołu. Są one nie tylko uniwersalne, ale przede wszystkim niezwykle trwałe i bardzo masywne.