Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

0
218
śruby

Są niewielkie rozmiarem, za to wielkie pod kątem zastosowań i właściwości. O jakim produkcie mowa? O śrubach ze stali nierdzewnych. Z powodzeniem znajdują zastosowanie na długiej liście rozmaitych branż.

Czym charakteryzuje się sam materiał, jakim jest stal nierdzewna? Jakiego rodzaju śruby stosowane są najczęściej? I wreszcie: gdzie konkretnie da się je wykorzystać? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym artykule. Czytaj dalej i poznaj ten temat od podszewki.

Czym cechuje się stal nierdzewna?

Stal nierdzewna to materiał, który charakteryzuje się całą masą różnych zalet. Na potrzeby tego artykułu wymienimy te najważniejsze…

Otóż mówimy tu o dużej odporności na wiele czynników – zaczynając od korozji czy wysokich temperatur, a kończąc na działaniu kwasów i zasad. Do tego dochodzą takie cechy, jak żarowytrzymałość,  łatwość w czyszczeniu poszczególnych elementów, a także prosta obróbka.

Co więcej, w przypadku stali nierdzewnej mówimy o materiale, który podlega recyklingowi. Ma również estetyczny, a wręcz stylowy wygląd.

Przeczytaj także: https://www.przytulny.pl/gdzie-stosuje-sie-sruby-nierdzewne/

Śruby ze stali nierdzewnych – gdzie są stosowane? Czas na kilka przykładów!

Śruby ze stali nierdzewnych są stosowane w różnych przypadkach. I wcale nie trzeba tu wymieniać wyszukanych branż. Wystarczy… rozejrzeć się wokół siebie. Lodówka, pralka, laptop, telewizor, piekarnik oraz całe mnóstwo innych rzeczy jest „naszpikowana” właśnie takimi śrubami.

Jakiego rodzaju śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

W przypadku stali nierdzewnych mówimy o jej kilku gatunkach. To przede wszystkim śruby austenityczne, ferrytyczne oraz martenzytyczne. Scharakteryzujmy je po kolei…

Śruby austenityczne są zwykle pozbawione właściwości magnetycznych, a także hartowane. Ich znakiem rozpoznawczym jest litera „A”. Z kolei śruby ferrytyczne oznaczane są literą „F”. Nie dość, że mają właściwości magnetyczne, to mówimy tu o produkcie niehartowanym. Wśród najczęściej stosowanych śrub należy wymienić również śruby martenzytyczne, które posiadają znaczące cechy magnetyczne i zarazem są intensywnie hartowane. Charakterystycznym dla nich oznaczeniem jest litera „C”.

Potrzebujesz wytrzymałych i precyzyjnych elementów złącznych? Zajrzyj do naszej oferty na stalmut.pl