Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

0
2131
rolety zewnętrzne
fot. pexels.com

Poznaj rozmaite typy rolet zewnętrznych i zdecyduj się na te najlepsze. Takie, które będą odpowiadać ci formą użytkowania, kolorem, strukturą materiału. Takie zewnętrzne rolety pełnią nie tylko ważną funkcję bezpieczeństwa, ale też zapewniają domu czy mieszkaniu zupełnie nowy styl!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/charakterystyka-rolet-zewnetrznych/

Model elewacyjny

Rolety zewnętrzne elewacyjne, to jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych rolet. Nazwa ta pochodzi od sposobu montażu takich rolet. Otóż mocuje się je do elewacji domu, nad oknem. Prowadnice rolety mają miejsca po bokach wnęki okiennej. Jeśli chodzi o kasetę, czyli to co jest widoczne, to można wybrać kolor oferowany przez producenta lub samodzielnie pomalować kasetę czy też zamówić kolor dedykowany. Tego typu rolety – elewacyjne – najłatwiej przymocować do przegrody, która jest jedno lub trójwarstwowa. Wówczas wystarczą tak naprawdę same kołki montażowe. Więcej pracy wymaga montaż do ściany dwuwarstwowej, co wynika z niewielkiej wytrzymałości warstwy ociepleniowej. Oczywiście jest to możliwe, poprzez zastosowanie chociażby kotwy o specjalnej długości, które oparcie znajdą wówczas w nośnej warstwie muru. Minusem rolet elewacyjnych jest tworzenie się wypustek na fasadzie, na których osadzają się brud i wilgoć.

Modele naokienne

Problemu z gromadzeniem się brudu na fasadach nie ma natomiast w modelach naokiennych, ponieważ skrzynkę montuje się we wnęce okiennej (w kierunku do ramy okna pod nadprożem), a prowadnice do profili pionowych. Taki montaż sprawia, że do domu wpada mniej światła – kaseta zasłania górną część szyby. Niestety ten wariant jest najlepszy dla dużych okien, gdzie nawet przysłonienie ich części nie sprawi, że w mieszkaniu będzie ciemno.

Model nakładany

Rolety nakładane to już ostatni typ rolet. Można je montować jedynie w momencie, gdy są wymieniane lub zakładane okna. Wynika to stąd, że skrzynkę osłony umieszcza się w miejscu między ościeżem, a górną częścią okiennej ramy. Ten model rolet najlepiej sprawdza się w przypadku okien niższych, a jego zaletą jest to że w ścianie można ukryć kasetę. Od środka kasetę zabezpieczają profile maskujące, a od zewnątrz ocieplenie i tynk.

Przeczytaj też: http://www.fondital.pl/czy-branza-budowlana-ma-przyszlosc/