Jaką mikrofalę do zabudowy wybrać?

0
3029
Jaką mikrofalę do zabudowy wybrać

Kuchenka mikrofalowa to obok lodówki i klasycznej kuchenki gazowej lub elektrycznej najczęściej spotykane urządzenie w kuchni. Jej niewielkie rozmiary, szybkość podgrzewania sprawiają, że chętnie z niej korzystamy. Atutem kuchenki mikrofalowej jest również przystępna cena. W poniższym tekście chcemy przybliżyć temat kuchenek mikrofalowych w wersji do zabudowy. Przykłady takich urządzeń można znaleźć na stronie
https://www.oleole.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy.bhtml Czym wyróżnia się taka kuchenka, i na co zwrócić uwagę przy okazji jej kupna? O tym piszemy poniżej.

Dlaczego warto wybrać mikrofalę do zabudowy?

Jednym z głównych powodów jest chęć oszczędzenia cennego miejsca w kuchni. Pomimo że kuchenka wydaje się niewielka to ukrycie jej w zabudowie, pozwala odzyskać ok. 60 cm na blacie co z pewnością jest warte rozważenia. Na wielkość kuchni nie mamy wpływu, na to, jak ją zagospodarujemy jak najbardziej.

Jeśli zdecydujemy się na mikrofalę w zabudowie nie pozostaje nam nic innego jak wybór jednego spośród modeli.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem, zwłaszcza że większość urządzeń wygląda bardzo podobnie?

Przede wszystkim na funkcje, które udostępnia nam kuchenka. Standardem jest podgrzewanie, utrzymywanie temperatury czy rozmrażanie. Lista funkcji najdroższych modeli jest na tyle obszerna, że można poświęcić im osobny poradnik. Warto skupić się na najpopularniejszych, a jeśli koniecznie chcemy mieć określoną funkcję potraktować ją jako niezbędnik i według tego kryterium dobierać kuchenkę.

Przykładem urządzenia w dobrej cenie jest np. Amica AMGB20E2GB. Kuchenka ta zapewnia wszystko, co niezbędne:

– 20 litrów pojemności,
– podstawowe funkcje: podgrzewanie, rozmrażanie oraz grill,
– moc kuchenki jest nieco słabsza od standardu 800 W, ale posiadane 700 W, i 900 W dla grilla powinny wystarczyć w codziennym użytku,
– blokadę rodzicielską,
– zegar,
– standardowe rozmiary: szer/wys/gł – 59,4 x 38,9 x 32,5 cm, które sprawiają, że będzie ona pasować do zabudowy w większości dostępnych na rynku szafek.

Czy warto wybrać mikrofalę z wyższej półki?

Jak w wielu branżach także na rynku kuchenek istnieje segmentacja produktów. Te najpopularniejsze, cieszące się dużą popularnością mają konkurencję ze strony droższych modeli. Co takiego oferują modele z wyższej półki? Tu wielu czytelników może być zaskoczonych. Często sama marka sprawia, że cena podobnego urządzenia jest sporo wyższa. Działa tu zasada znana z rynku, chociażby smartfonów. Pomimo że większość z nich jest bardzo do siebie zbliżona w parametrach, potrafią mocno różnić się ceną. Tak działa rynek i niewiele możemy na to poradzić. Możemy natomiast przyjrzeć się bliżej i samemu ocenić czy 20 dodatkowych funkcji jest nam potrzebne? Czy pojemność 2 litry więcej stanowi dla nas aż tak wielką różnicę? Jak zawsze w takich sytuacjach dobrze jest znaleźć złoty środek. Pamiętajmy też, że urządzenia nieco droższe mają pewne elementy, których brakuje tym najpopularniejszym. Przykładowo może to być mniejszy wybór dostępnych kolorów. Planując urządzenie kuchni w określonym stylu, może to mieć znaczenie. I w końcu o czym wspomnieliśmy w poprzednim punkcie, dany model może mieć funkcje, na których nam szczególnie zależy.

Przykładem takiego urządzenia jest np. Samsung MS22M8054AK. Mikrofala ta ma bardzo przydatną funkcję gotowania, oprócz tradycyjnego podgrzewania i rozmrażania. Co poza tym, spójrzmy:

– 22 litry pojemności,
– średnica płyty obrotowej 25,5 cm,
– moc kuchenki 850 W,
– blokada rodzicielską,
– zegar oraz ekran LED,
– standardowe rozmiary: szer/wys/gł – 59,5 x 38 x 30,6 cm, które sprawiają, że będzie podobnie jak wcześniej wymieniona pasować do większości dostępnych na rynku szafek.

Podsumowanie

Jak widać na powyższych przykładach, zakup kuchni mikrofalowej do zabudowy niewiele różni się od zakupu zwykłej. W obu przypadkach należy zwracać uwagę na te same elementy jak funkcje i moc. Tym, co je wyróżnia to rozmiar urządzenia. Nie każda mikrofala będzie pasować do zabudowy w naszej kuchni. Bogaty wybór urządzeń sprawia jednak, że nie jest poważny problem. Również zakres cen urządzeń sprawia, że jest ona dostępna praktycznie dla każdego.