Jak urządzić nowoczesne wnętrze?

0
1272
nowoczesne wnętrze
fot. pexels.com

W urządzaniu domu bardzo często kierujemy się trendami, które aktualnie panują. Chcemy, aby nasze gniazdko było nowoczesne i się nam podobało. W tym celu wertujemy strony katalogów meblami, wykończeniem wnętrz oraz portfolio architektów. Jak urządzić nowoczesne wnętrze? Sprawdźcie!

Zobacz też: http://radiobc.pl/nowoczesne-wnetrze/

Poszukaj inspiracji

Przede wszystkim zbierz wszystkie pomysły w jedno miejsce. Zachowaj zdjęcia, które wpadły ci w oko i zainspirowały do stworzenia własnej przestrzeni w taki a nie inny sposób. Zacznij również przeglądać strony sklepów internetowych z ofertą mebli, farb, płytek i paneli.

Pamiętaj, aby wybrać jeden styl wykończenia domu, którego będziesz się trzymać zarówno w budowie, a także w aranżowaniu wnętrz. Jeśli pomieszasz różne style efekt końcowy może być tandetny i nie przypaść ci do gustu.

Myśl funkcjonalnie

Nie wszystko, co ci się podoba może w praktyce okazać się funkcjonalne. Myśl do przodu i zastanów się nad tym, w jaki sposób będziesz użytkować dane pomieszczenia i co w nich będzie najważniejsze. Dokładnie zaplanuj oświetlenie w pokojach, ogrzewanie oraz cały układ pomieszczeń w domy.

Przy urządzaniu wnętrz meblami, pamiętaj, aby każdy z nich był pojemny i jak najmniej rzeczy zostawało na zewnątrz. W nowoczesnych wnętrzach chodzi o to, by nie zagracać miejsca, ale uwalniać przestrzeń i ją otwierać.

Dekoracje

Ważnymi elementami w nowoczesnej przestrzeni są również wyważone dekoracje. Pamiętaj by dobrać je odpowiednio do stylu, który jest przewodnim w twoim domu. Możesz dodać również świeże, sezonowe, dodatki – kwiaty, żywe roślinki w pięknych doniczkach lub wiklinowych koszach.

Nie rezygnuj też ze swoich starych pamiątek! Vintage jest w modzie, a takie przedmioty mają duszę i można je pięknie wyeksponować na nowoczesnych półkach lub w nowoczesnej szklanej witrynie. W ten sam sposób możesz potraktować swoje zdjęcia rodzinne – stworzenie kompozycji ram na zdjęcia w różnych formatach na ścianie da jej urok, a dodatkowo pozwoli ci zachować cenne wspomnienia na dłużej, w codziennym kontakcie z otoczeniem.

Przeczytaj też: http://www.urzadzajmy.pl/dom-idealny-dla-kazdego/