Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

0
6534
Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością we wszystkich regionach świata. Ostatnio moda przywędrowała również do Polski. Nie ma w tym nic dziwnego. Ten styl wyróżnia się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością.

Pomieszczenia są jasne i budzą zachwyt. Urządzenie ich w ten sposób nie należy jednak do prostych. Aby uzyskać odpowiedni efekt, trzeba się wysilić. Razem ze specjalistami z firmy mebelio.pl, która prowadzi sprzedaż mebli renomowanych firm, takich jak m.in. Hübsch, Ib Laursen, Frandsen Lighting, Fabula Living oraz EnoRika, podpowiadamy jak urządzić mieszkanie na modę skandynawską.

Dlaczego akurat skandynawski styl?

Chcesz, aby Twoje mieszkanie było przytulne, a przy tym przestrzenne, funkcjonalne i jasne? Postaw na styl skandynawski, który z dnia na dzień podbija serca Polaków. Wnętrza w stylu skandynawskim wyróżniają się pomysłowymi rozwiązaniami, które są nie tylko modne, ale i praktyczne.

Taki efekt można uzyskać poprzez grę świateł, odpowiednie barwy oraz meble, które można kupić na przykład w sklepie mebelio.pl. Tradycyjne skandynawskie wnętrza są jasne. Dominuje biel, która gdzieniegdzie jest przełamana brązowymi lub szarymi dodatkami. Nie można też zapominać o odpowiednich meblach. Te są najważniejsze!

W każdym skandynawskim salonie znajduje się jasna kanapa przyozdobiona kolorowymi poduszkami. Z kolei w kuchni często pojawiają się hokery skandynawskie. Są to wysokie siedziska, które nie zajmują wiele miejsca. 

Typowe skandynawskie dodatki

Skandynawskie wnętrza wyróżniają się prostotą i minimalizmem. Skandynawowie nie przepadają za sztucznymi dodatkami. Lubią za to naturalne materiały. I tym powinniśmy się kierować. Dodatków nie musi być wiele, ale niech będą wykonane z naturalnych materiałów, takich jak len, bawełna czy skóra.

Aby ocieplić pomieszczenia i nadać im bardziej domowego charakteru, można postawić kilka świeczników i rzeźb lub powiesić kilka obrazów. Trzymajmy się jednak stonowanej kolorystyki. Takie dodatki ocieplają wnętrza i tworzą przyjemny klimat. Doskonale przy tym sprawdzają się kwiatowe wzorowy oraz niebanalne meble, takie jak na przykład krzesła prowansalskie, które stanowią idealny kontrast do typowych, minimalistycznych mebli skandynawskich, takich jak chociażby stołki LaForma – proste stołki marki, która od ponad 30 lat produkuje piękne i nowoczesne meble.

Urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim pamiętajmy o odpowiednim doświetleniu pomieszczeń. Najważniejsze są proste rozwiązania. Kluczem do sukcesu jest umiar oraz jasna kolorystyka. W ten sposób możemy sami zaprojektować nie tylko modne, ale także praktyczne wnętrze, w którym po prostu chce się przebywać.