Baterie kaskadowe Teka w zlewozmywakach

0
2314
Baterie kaskadowe Teka w zlewozmywakach

Rodzaj zainstalowanej baterii kuchennej ma wpływ nie tylko na estetykę całej kuchni, ale także na wygodę codziennego użytkowania zlewozmywaka. Jeśli bateria będzie niewłaściwie dobrana, wygoda zmywania naczyń czy nalewania wody do garnków lub czajnika będzie znacznie mniejsza. Na szczęście w sprzedaży znaleźć możemy dziesiątki różnych modeli markowych baterii zlewozmywakowych, takich jak baterie Teka. Dzięki temu dobór baterii o efektownym wyglądzie i wysokim poziomie funkcjonalności użytkowej nie powinien sprawić nikomu większego kłopotu.

Doskonałym przykładem takiej niezwykle eleganckiej, a przy tym wysoce funkcjonalnej baterii kuchennej jest jej model kaskadowy. Czym charakteryzuje się taka bateria i co jest jej największym atutem?

Bateria kaskadowa – co to takiego?

To specyficzny model baterii wyróżniający się nietypowym ukształtowaniem dozownika wody, który zamiast zwartego strumienia znanego z klasycznym wersji baterii Teka (umywalkowych i zlewozmywakowych), oferuje strumień spłaszczony i znacznie szerszy, przypominający wodospad. Taki kaskadowy wypływ wody jest niezwykle efektowny i co się okazuje, bardzo praktyczny. Przy podobnym zużyciu wody, jak w przypadku klasycznych baterii zlewozmywakowych, otrzymujemy znacznie większą płaszczyznę strumienia wody, dzięki czemu zmywanie i płukanie naczyń staje się zdecydowanie wygodniejsze, szybsze i bardziej oszczędne. Kaskadowe baterie Teka wyróżniają się wysoce estetycznym wyglądem, co w połączeniu z unikalnym sposobem dozowania wody, zapewnia niesamowity efekt wizualny i staje się fantastycznym dopełnieniem każdej nowocześnie urządzonej kuchni.

Dlaczego warto sięgać po baterie kaskadowe?

Poza wspomnianym już wcześniej, niesamowitym efektem wizualnym, tego typu baterie zwiększają również wygodę codziennego użytkowania zlewozmywaka. Większa płaszczyzna wody to znacznie szybsze zmywanie naczyń. Inwestując w zlewozmywakowe baterie Teka, w wersji kaskadowej, możesz skrócić do minimum czas spędzany przy zmywaniu naczyń. Szerszy strumień wody i większa powierzchnia zmywania nie wiąże się przy tym ze zwiększonym zużyciem wody. Użytkowanie nowoczesnych baterii Teka w kuchni może zatem wiązać się z mniejszym zużyciem wody w domu, a tym samym z mniejszymi opłatami za wodę i ścieki.

W sprzedaży znaleźć można wiele modeli kaskadowych baterii Teka, w tym ich wersje stworzone z myślą o zastosowaniach kuchennych i łazienkowych. Bogaty wybór tego typu baterii pozwoli znaleźć model idealnie dostosowany do stylu aranżacji danego wnętrza, do modelu zlewozmywaka/umywalki i innych elementów wyposażenia kuchni/łazienki.